fbpx

סיור חווייתי במרכז פעימה

אז, נשיות.
אמא׳לה, איזה כבדות. משקל של דורות על הכתפיים, היסטוריה, מיתוסים, הרגלים, תפקידים, מנהגים, כל העומס של דימוי גוף, יחס למיניות, הריונות, מחזור, אהההה! יש המון אמונות תת מודעות שמכוונות את החיים שלנו בלי שנשים לב, מכל מיני כיוונים. לכל תרבות יש מה להגיד על נשים ומקומן בעולם, אם זה מתרבויות מסורתיות או מתירניות, הפרהסיה שלנו עמוסה ומבלבלת.

ומה אם היינו יכולות להכניס מבט חיובי ואוהב לכל הברדק הזה? ולנצל את שנת הבת מצווה לתת גם לאמא וגם לבת חוויה של נשיות מיטיבה? איזה כיף זה היה, הא?

ואיזה כיף זה היה אם אפשר היה לעשות את זה לא רק בשיחה (או בליווי של שרטוטים טכניים וקצת מלחיצים של איך הגוף נראה מבפנים), אלא להתנסות באופן חווייתי ממש, רך ומכיל, עם מידע מתווך וממחיש?

זה בדיוק מה שהצליחו לעשות במרכז פעימה. פיצחו שם משהו טוב, שיכול להכניס את הבנות שלנו לחיים ממקום יותר מחובר ועם מבט הרבה יותר מיטיב על עצמן.

אז מה קורה שם בעצם?

המרכז נמצא במושב בית מאיר בהרי ירושלים. הנסיעה בתוך המושב החזירה אותי 30 שנה אחורה, כביש של פעם בלי מדרכות, וההכוונה אל המרכז נכנסת לדרך קצת משובשת, ומרגישה טיפה מוזר. זה מסתיים בחניה לא ברורה ליד מבנה שבלי השלט בחיים לא היינו מנחשות שזה המקום. אבל זה פריפרי לגמרי, ומשתנה כשנכנסים פנימה.

המקום ערוך לקבל קבוצות (אנחנו חשבנו לבוא ביחד כל נשות המשפחה לסיור משותף). בימים אלה מוסיפים שם אפשרות לסיור עצמאי של אמא ובת, או סבתא ונכדה. אנחנו הגענו ליום פיילוט כזה, תיאמו לנו שעה, קיבלנו חוברת הדרכה וקישור לסרטונים ונשלחנו לדרך. אני מתארת לעצמי שלקבל הדרכה שמלווה את הסיור במסגרת קבוצה יכולה להוסיף לו, אבל גם בפורמט הרזה היינו שם מעל שעה וחצי, ולא הרגשנו שהיה חסר לנו משהו.

ביקור במרכז פעימה
יוצאות לדרך

במקום יש 7 חדרים שעוברים ביניהם. בחדר הראשון נכנסים קצת לאווירה ורואים סרטון פתיחה. החדר השני מתייחס להיותנו חוליה בשרשרת הדורות: נכדה – בת – אמא – סבתא. החדר השלישי עוסק במעגל החיים מילדות לזיקנה. החדר הבא מכונה ״פריחה״ ומוביל אותנו לדבר על הגוף הנשי. אחר כך יש את חדר ״כמו גלגל״ שממחיש את מעגל המחזור החודשי, הקשר שלו לעונתיות פנימית, לתנועת הירח. ואחר כך את חדר ״רחם״ המהמם, וחדר ״תפילה״ שאישית פחות מצאנו את עצמנו בתוכו, ובכל זאת איילה הגבירה את המוזיקה, ציירה ולא רצתה לסיים.

השילוב של החדרים הנעימים, הסרטונים המעניינים וההדרכה בחוברת מייצרים חוויה שהולכת ומעמיקה במהלך הביקור. נכנסנו סקרניות, ויצאנו שמחות ממש. זאת הזדמנות ללמוד את הנושא הזה בצורה חוויתית ובמבט כל כך מיטיב. תענוג. ההדרכה מאוד עדינה ומשאירה מקום לטווח של תפיסות שמגיעים איתו, ואפשר לקחת משם המון. נהנינו מאוד מהאינטימיות של אמא ובת שיש בה משהו מאוד נכון לנושא. שאלתי את איילה אם היתה מעדיפה שזה יהיה בקבוצה, והיא אמרה שעם חברות זה היה מביך, אולי היתה שוקלת עם נשות המשפחה, אבל כמו שאנחנו היינו זה היה מושלם. יותר תעודת כשרות מזה?

מומלץ בחום

ביקור במרכז פעימה
איילה עושה חיים בתור ביצית ברחם
אולי יעניין אותך גם >>

איזה כיף שנרשמתם!

בדקות הקרובות יגיע מייל אישור הרשמה, לוודא שאתם זה אתם וכל זה, אז תעשו שם את הקליק, ואנחנו מסודרים.

מידי פעם כשיצטבר תוכן, או משהו חדש ומעניין, אשלח לכם למייל.

נתראה!

חמוטל

stars 2
שנשמור על קשר?

האתר מתעדכן עם רעיונות, מחשבות ומוצרים חדשים שקשורים לשנת בת מצווה. ובנוסף, אני כותבת בעוד מקומות על תכנים ברוח דומה – משפחה, מודעות עצמית, ועוד.

אם יכול להועיל לכם לקבל אחת לתקופה עדכון על תכנים חדשים, אתם מוזמנים להרשם