fbpx

כנפיים של השראה: ערכת יצירה – השראה

ערכת ״כנפיים של השראה – פוסטר ערכים והעצמה״ נולדה מכמה צרכים וערכים שהצטלבו. קודם כל, שנת הבת מצווה שלנו נפלה על שנת קורונה, ולמרות שכן היה אפשר לעשות די הרבה בין לבין, עדיין היה לי רצון לעשות משהו משמעותי שיכול להגיע הביתה ואפשר לעשות בכל מצב. האמת היא שזאת גם קצת הנטיה שלי בכל מקרה, לחפש משהו שהוא עצמאי ונטול תלות במפעילים או קבוצה.

המחשבה השניה היא בעצם מחשבת הבסיס שלי: איך להעביר תוכן עמוק אבל בדרך כיפית. ואז חשבתי על לעשות משהו שקשור ליצירה ומדבקות, שזה תמיד כיף. ובסוף, אחרי מחשבה וניסיונות (וקבלת אישור מהנערה שהיא קהל היעד), נולד הרעיון של פוסטר. פוסטר שאיתו מגיעות מדבקות, אותן מדביקים לפי הדוגמא (כלומר, זה יצירתי אבל מובנה ולא מאיים), ושהמדבקות ירכיבו משהו עם משמעות.

בשנה שעברה קניתי לאמא שלי מתנה, יומן יומי עם משימות כתיבת בוקר, שאמורות להיות תהליך אימוני להתכווננות. היא שמחה במתנה ונסתה להשתמש בה, אבל כשדיברנו על זה אחרי כמה חודשים, הסתבר שהיא לא הצליחה לעבוד עם זה. אחת השאלות הראשיות ביומן היא איזה ערך את רוצה לקחת איתך היום (או משהו כזה). ולא היתה לה תשובה מאיפה לגשת לזה בכלל, בטח שלא על הבוקר…

לפני כמה שנים פטריציו פאולטי הוציא ספר כיס קטן עם שיטה למדיטציה של דקה אחת (one minute meditation – omm). אחד הרעיונות שהופיעו בספר הוא ההבדל בין לחיות מתוך הצרכים שלך ובין לחיות מתוך הערכים שלך. כדי למקד את העניין, צירפו שם תרגיל של לבחור מתוך רשימת ערכים, מה הערכים שלך. ואז אפשר להשתמש בזה ממש ברמה פרקטית.

הערכה ״כנפיים של השראה״, מספקת את ההזדמנות לנערה לשאול את עצמה מה הערכים שלה, ולהרכיב מהם פוסטר מלא עוצמה, שאותו אפשר לתלות בחדר כתזכורת.

הבת שלי העדיפה לעשות את זה לבד (אם כי מידי פעם ביקשה הסבר על מילים שלא הכירה), ישבה על זה כשעה, ובאופן מאוד אינטואיטיבי, בחרה לה את המילים הטובות שלה. אנשים אחרים שקיבלו את הערכה העידו על זמן ארוך יותר. ואמא ובת אחרות עשו מזה תהליך מתמשך של כמה חודשים, שבו הן שוחחו לעומק וביררו בינן לבין עצמן את המשמעויות והחיבורים, ויצאו עם תוצר שמחזיק את התהליך הזה ומשמר אותו כתזכורת.

כנפיים של השראה - פוסטר יצירה

תכלס מה יש שם

מקבלים פוסטר עם איור של נערה עם כנפיים, והנוצות מסומנות במספרים. מקבלים גיליונות של מדבקות עם הנוצות, כשלכל נוצה יש כמה אפשרויות של מילים וגם נוצה ריקה אם מעדיפים (ויש מעל 100 מילים). בדפי המדבקות יש גם קישוטים וכותרות לבחירה. מקבלים דף הוראות מפורט, שמסביר מה לעשות, באיזה גישה לבוא, ומה אפשר לעשות עם זה אחר כך. ומקבלים שני לייסטים שאפשר להדביק אחר כך ולתלות את הפוסטר.

מתאים לשנת בת מצווה, כמפגש מיוחד בין אמא ובת, שנותן הזדמנות לשוחח על ערכים, יישום שלהם בחיים, ובחירה. יכול להיות כמפגש בפני עצמו (אני תמיד ממליצה להפוך את המפגשים האלה לטיפה שונים מהשגרה, ולצאת לפיקניק או בית קפה) או לקחת את זה כשנוסעים לחופש ולעשות את זה באיזה מיקום מיוחד, או כמתנה עבור הנערה לעבודה עצמית.

מתאים לא רק בהקשר של בת מצווה, אלא לכל נערה ואישה צעירה יותר או פחות, שרוצה לברר לעצמה מה רשימת הערכים שלה בדרך נעימה ויצירתית, שגם משאירה תוצר לתזכורת קבועה.

אולי יעניין אותך גם >>

איזה כיף שנרשמתם!

בדקות הקרובות יגיע מייל אישור הרשמה, לוודא שאתם זה אתם וכל זה, אז תעשו שם את הקליק, ואנחנו מסודרים.

מידי פעם כשיצטבר תוכן, או משהו חדש ומעניין, אשלח לכם למייל.

נתראה!

חמוטל

stars 2
שנשמור על קשר?

האתר מתעדכן עם רעיונות, מחשבות ומוצרים חדשים שקשורים לשנת בת מצווה. ובנוסף, אני כותבת בעוד מקומות על תכנים ברוח דומה – משפחה, מודעות עצמית, ועוד.

אם יכול להועיל לכם לקבל אחת לתקופה עדכון על תכנים חדשים, אתם מוזמנים להרשם