fbpx

יומן שנת בת מצווה

טוב! הילדה בת 11 ומתחילים שנת בת מצווה. יומן שנת בת מצווה נבנה בדיוק לרגע הזה, כדי לתכנן וללוות את השנה כולה, לא משנה איך תבחרו לציין אותה.

יכול להיות שאתם מההורים המאורגנים שכבר יודעים בדיוק מה עושים במהלך השנה ומתי. יכול להיות שיש לכם את זה רק בקווים כלליים או בכלל עדיין לא. אולי אתם רוצים להציע לנערת הבת מצווה להיות מעורבת בעצמה בתכנון ובביצוע. כך או כך, היומן מציע מסגרת לעבוד בתוכה, ועוד המון השראה.

יומן שנת בת מצווה

מה יש ביומן?

היומן הוא בעצם מחברת (גדולה! 154 עמודים בגודל 21/28 סמ) עם אפשרות להכניס תוכן פנימה.

  • יש מקום להדביק את לוח שנה שנתי (קישור שמורידים ממנו את הלוח שנה, גוזרים את החודשים המדוייקים לכם, ומדביקים ביומן), ועליו לסמן את הפעילויות השונות.
  • 12 כפולות צבעוניות של דפים על מנת לתעד בהם 12 פעילויות. יש מקום לכתוב, להוסיף תמונות ועוד שאלות מנחות סביב ערכים שקשורים לפעילות.
  • מקום לתכנן פעילויות או פרויקטים, משובצים במשפטים מעוררי השראה שנבחרו בקפידה להיות כאלה שמרימים ותומכים
  • לאורך המחברת מפוזרים טיפים עם עצות ותובנות על החיים, הצעות להסתכל עליהם מזוית בונה וקצת שונה מהמסרים היומיומיים שמקיפים אותנו. לא כל דבר ידבר לכל אחת, אבל מה שכן ידבר לנערה, יהיה עבורה מתנה ופתיחת ראש. וגם מה שפחות, יהיה זרעים שאולי ינבטו יום אחד.
  • ובנוסף יש גם משימות כתיבה קטנות, לחקירה עצמית או של המשפחה, הכל במבט של מודעות עצמית והתפתחות, עם כלים מעולמות הפסיכולוגיה החיובית.

בקיצור, שפע של תוכן, ומסגרת לאסוף את כל השנה פנימה, ועל הדרך, אפשרות לפתיחת ראש למסרים חיוביים ובונים.

יומן שנת בת מצווה

שנת בת מצווה יכולה לתפוס כל מיני צורות. יש מי שיעשה פרויקט אחד מתמשך, אחרים יעשו משהו מרוכז עם כל ילדות השכבה, יש מי שיעשה פרויקטים קטנים יותר. אין פה נכון ולא נכון, זה לפי מה שמתאים לאופי שלכם ושל הנערה. אבל איכשהו, לרכז את זה במקום אחד יוצר אימפקט מאוד משמעותי. (אני יודעת שהבת שלי הבינה את העומק של השנה שעשינו לה רק כשעמדה מול פוסטר שריכז את כל הדברים ביחד, ואז יצא ממנה: ״וואו, אז באמת עשינו די הרבה דברים!״). שלא לדבר על זה שזו מזכרת מתקופה בה עושים דברים שלא תמיד מצליחים להגיע אליהם ברצף הרגיל של החיים.

איך היומן נולד?

כמה חודשים אחרי שסיימנו את שנת המצווה של איילה, פנתה אלי מישהי דרך האתר ושאלה אם אני מכירה איפה אפשר להשיג יומן שנת בת מצווה. עניתי לה שאני לא מכירה (חוץ מהקלסר של הדס קסיר), אבל יכולה להכין לה… תפרנו יומן מדוייק להם סביב ערכים שהם בחרו ביחד עם הנערה, כך שהיא קיבלה יומן, שבו 12 ערכים שמחכים לפעילות סביבם. מתחילת העבודה היה ברור שזה הולך להפוך למוצר שעומד בפני עצמו, ושפכתי פנימה המון לב ומחשבה.

כשתכננתי את שנת המצווה של איילה, היתה לי רשימה עם המון תוכן וטיפים שרציתי לתת לה, וחיפשתי דרך להעביר אותם. לחלקם מצאתי ולחלקם פחות, אבל כשהלקוחה ביקשה לעשות יומן שנת מצווה, זו היתה הדרך להכניס המון תוכן מצמיח שרק חיפש הזדמנות, ומצא!

הזדרזתי לדייק ולהכין את היומן כדי שיהיה ליום ההולדת ה-11 של אחיינית אהובה, שגם דגמנה לנו את היומן בשמחה >>

תותי עם יומן הבת מצווה
אולי יעניין אותך גם >>

איזה כיף שנרשמתם!

בדקות הקרובות יגיע מייל אישור הרשמה, לוודא שאתם זה אתם וכל זה, אז תעשו שם את הקליק, ואנחנו מסודרים.

מידי פעם כשיצטבר תוכן, או משהו חדש ומעניין, אשלח לכם למייל.

נתראה!

חמוטל

stars 2
שנשמור על קשר?

האתר מתעדכן עם רעיונות, מחשבות ומוצרים חדשים שקשורים לשנת בת מצווה. ובנוסף, אני כותבת בעוד מקומות על תכנים ברוח דומה – משפחה, מודעות עצמית, ועוד.

אם יכול להועיל לכם לקבל אחת לתקופה עדכון על תכנים חדשים, אתם מוזמנים להרשם