fbpx

תוכניות קיימות לשנת בת מצווה

אספתי כאן תוכניות שאני לא מכירה, ובכל זאת חשבתי שיש ערך בלרכז אותן. רובן מציעות איזשהו מבנה שנתי, או רצף של כמה סדנאות, שאם מתאים לכן, יכול לסגור את הפינה ולהיות התוכנית השנתית שלכן. גם אם זה לא הכיוון, תוכלו להציץ ולראות איזה סוג תכנים הם מציעים ואולי תרצו לאמץ.

בת מצווה קלאב

בת מצווה קלאב של חב״ד – פעילות התנדבות

בת מדרש כלנה

תוכנית לימוד של בית מדרש כלנה – לימוד נושאי התבגרות ואמונה

מרכזי דניאל

פעילויות שנת בת מצווה של מרכזי דניאל ליהדות מתקדמת – שילוב של לימוד וסדנאות

מכון מתן

תוכנית בת מצוה של מתן מכון תורני לנשים – מפגשי לימוד+ חוויה. יש תוכנית למגזר דתי, ולמגזר כללי. לפי האתר יש להן גם ספר לפי נושאים שמיועד ללימוד משותף במהלך שנת בת מצווה

בינה

סדרת מפגשי בת מצווה של בינה התנועה ליהדות חברתית – קשר אם בת, יחסים, זהות, דימוי גוף, מורשת משפחתית, מודלים נשיים. שילוב של שיח, אמנות, כתיבה ודרמה

צהר

תוכנית בת מצווה של ארגון צהר תוכנית ליווי אישית עם מדריכה שמגיעה אליכם הביתה – דמויות, טקסטים, כלים, יצירה

סיון רהב מאיר

סיון רהב מאיר העבירה כמה סדנאות בת מצווה של 3 מפגשים בזום, ועכשיו הפכה את זה למפגשים שבועיים בשם ״נפגשות״, עם שיחה, חשיבה, לימוד, אתגרים ומשימות. קהל היעד הוא גילאי 11-14, כך שזה לא 100% לבת מצווה, אבל יכול להיות ליווי טוב לשנה סביב תכנים של פרשת השבוע, אקטואליה, מיומנויות תקשורת וחברה, התבגרות. כל מפגש עומד בפני עצמו, כך שאפשר להצטרף (או לפרוש) בכל חודש.

הסרטון שלהם כל כך מתוק, איך אפשר לא לשתף?

עבודה שבגוף

תוכנית בת מצווה של ״עבודה שבגוף״, סדנא עם כמה מפגשים, ברוח שיח הוליסטי יהודי השוזר יחד עבודת גוף, נפש ורוח יהודית-ישראלית.

נשים לגופן

סדנאות התבגרות של נשים לגופן (עמותה שעוסקת בבריאות, מיניות, העצמת נשים ונערות) – מפגשים גם לילדות וגם לאמהות – איך לדבר וכו

שתינו

שתינו – סדרת סדנאות לאמהות ובנות סביב נושאי התבגרות, מערכות יחסים, חברות, משפחה תקשורת מקרבת.

הגשמה משפחתית

שנת בת מצווה של ״הגשמה משפחתית״ – סדנאות, טיולים ואטרקציות

עמותת שוות

עמותת שוות פועלת לחזק לנערות בישראל את תחושת הערך העצמי שלהן ולתת להן כלים, העמותה מציעה סדנת בת מצווה של 4 מפגשים סביב נושא הערכה עצמית

בשביל החוויה

מועדון שנת המצוות של בשביל החוויה – תכנית ליווי שעוזרת להורים להפוך את שנת בת המצווה למשמעותית. כאן, בשונה מתוכניות קודמות, לא מדובר על מפגשים שאתם רוכשים ומגיעים אליהם, אלא ליווי כדי שאתם תייצרו את מה שמתאים לכם. התוכנית מציעה לבחור ערך לכל חודש, ונותנת רעיונות לפעילות סביב כל ערך.

זהות

לארגון זהות יש תוכנית בת/בר מצווה חדשה (שעדיין לא מופיעה באתר, אז אני שמה פלייר שלהם שתוכלו ליצור קשר ולברר) 04-6653983.

תוכנית בת מצווה של זהות

אמהות עם מהות

אמהות עם מהות (פרויקט מסקרן בפני עצמו) מציעות תוכנית שנתית ״בת המצווה שלי״ – 5 יחידות תוכן: תכנון השנה, חוליה בשרשרת הדורות, התנדבות, מנהרות הכותל, מפגש עם קבוצות שונות, ובנוסף מסע לירושלים.

מרחבים

׳מרחבים׳ מציעים מסע 12 משימות, לא ברור לי אם זה משהו שנבנה במיוחד עבור המשפחה או שמצטרפים לפעילות קיימת, הכי טוב לברר איתם.

התרמיל הישראלי

׳התרמיל הישראלי׳ מציעים לבנות ביחד אתכם תוכנית שנת בת מצווה לפי הבקשות והרצונות שלכם

נעמי כץ

נעמי כץ (כותבת הספר ביוטיפול) מציעה תהליך אישי מעצים המורכב מכמה מפגשים, ויכול ללוות קבוצה או משפחה

הילה פינקלשטיין

הילה פינקלשטיין מציעה סדנאות ותהליך קבוצתי או זוגי לאמא ובת סביב תכני התבגרות, תקשורת, דימוי גוף ועוד

אל הלב

עמותת אל הלב עוסקת בחינוך, הדרכה והכשרה להתמודדות עם אלימות ומצבי סיכון. יש להם תוכניות שנתיות (אם תארגנו בבית הספר או בקהילה שלכם), קורסים וקייטנות סביב תכנים של העצמה והגנה עצמית (קייטנה שלהם לגמרי ברשימה שלי, לא הצלחנו השנה בגלל הקורונה, אבל גם לזה נגיע).

בית ספר שדה כפר עציון

בית ספר שדה כפר עציון מציעים את תוכנית ״צועדים בשביל ישראל מילדות לבגרות״ – סדרת טיולים לאורך השנה, 7 טיולים חד יומיים בימי שישי, ועוד שני טיולים ארוכים יותר. זמן איכות הורה וילדה, ושילוב ערכי ידיעת הארץ, מורשת ונוף.

סל סדנאות

  • ליאת תבורי בנתה סל סדנאות מגוון לנערות ואמהות בת מצווה שיכול להיות בסיס למפגשי שנת בת מצווה – יוגה, תיאטרון, מיניות, קרב מגע

מכירים עוד תוכניות שרלוונטי להכניס פה? ספרו לי ואוסיף בשמחה

אולי יעניין אותך גם >>

איזה כיף שנרשמתם!

מידי פעם כשיצטבר תוכן, או משהו חדש ומעניין, אשלח לכם למייל.

(אמור גם להגיע מייל אישור הרשמה, לוודא שאתם זה אתם וכל זה, אז תעשו שם את הקליק, ואנחנו מסודרים).

נתראה!

חמוטל

stars 2
שנשמור על קשר?

האתר מתעדכן עם רעיונות, מחשבות ומוצרים חדשים שקשורים לשנת בת מצווה.

אם יכול להועיל לכם לקבל אחת לתקופה מייל שמרכז את התכנים האחרונים שהועלו, אתם מוזמנים להרשם