השראה

כאדם שמנסה להשתפר ולגדול, גיליתי שמה שעוזר לי להישאר במסלול זה התחייבות. התחייבות לדד ליין, למישהו אחר, לזמן של פגישה, ואז גם אם לא בא לי, אני כבר מחוייבת ודברים יקרו, והרבה פעמים אני שמחה על המאמץ בדיעבד. 

אבל במסגרת הלמידה שלי את עצמי, ראיתי שמחויבות קשורה אצלי גם לאיזורים של נוקשות, של אמונה נחושה ב״צריך״, של הזדהות עם תפקידים שמצופים ממני. 

בהיותי אדם עם נטיה קשה לריצוי (בבקשה תאהבו אותי!! אם לא תאהבו אותי אני אמות!!!) ראיתי שעם הזמן התרחקתי והתנתקתי ממנגנונים של ידיעה פנימית, של גילוי מה הרצון שלי, מה החשק שלי, מה בא לי. ראיתי שאני באה למשא ומתן כל כך מתורגלת לראות את הצדדים של כולם, שאני כבר לא יודעת מה הצד שלי. אז זה משהו שאני מנסה לשים עליו קצת פוקוס, להוריד קצת קשיחות, ולהכניס קצת רכות, כדי לשכנע את הרצון הפנימי שלי (שכל כך התרגל שאני לא מקשיבה, שהוא כבר לא מציג את עצמו) לצאת לאור. להיות בעדינות עם עצמי.

והטכניקה של לשים על עצמי התחייבות כדי לקדם דברים, לא תמיד עוזרת לי במקום הזה. 

ולמרות זאת אני עדיין שמה את עצמי בכל מיני קבוצות ״אתגר 21 יום״, שמבקשות ממני החלטות נחושות, ועדיין אני עוקבת אחרי כל מיני כותבים מכל מיני סוגים, מכל מיני גישות, (גם אלה שמדברים את השפה האימונית של הצבת מטרות, ודגש על הישגים וכאלה), כל מיני תהליכים ותכנים.

אבל בעוד שבעבר הייתי מנסה לקבל על עצמי מטרות ולנסות בכוח להתמיד ע״י ההתחייבות והדיווח, היום אני מתייחסת לזה בתור השראה: שמה את עצמי בסביבה שמדברת נושא מסויים שמעניין אותי, נותנת לעצמי להיחשף למחשבות, דעות, התנסויות של אחרים סביב אותו נושא, מנסה לשים בצד את כל המחשבות השיפוטיות שלי על מה אני אמורה או לא אמורה לעשות/להרגיש/להיות (לא פשוט העניין הזה) ומחכה לרגע שבו משהו יתפוס אותי, ידליק אותי, שמשהו פנימי בי יגיד ״כן!״. 

זה לא מיידי, לוקח לזה זמן לקרות, כשזה קורה זה לא מבטיח להישאר,
אבל כשזה קורה, הדברים קורים בי בלי מאמץ, בלי מאבק.

השבוע זה קרה פתאום בקטנה (בתחום של לעשות הליכת בוקר/מדיטציה), כמה טריגרים שהצטברו והצליחו להדליק לי משהו. אז אני לא משלה את עצמי שחיי השתנו, אבל בא לי להזכיר לעצמי שלשים את עצמי במרינדה, ולחכות שהטעם ייתפס, זאת גם טכניקה שעובדת בשבילי. וזה יותר נעים ככה.

תודה ליעל, בועז, וגדי שבלי שידעו בכלל, היו המסה הקריטית בשבילי הפעם, והנה לכם על הדרך עוד טיעון על שיתופים ברשתות החברתיות: אתם לא יודעים למי זה מגיע, איפה זה פוגש אותו, ולאיזה מידע מצטבר התוכן שלכם מצטרף. זה נכון גם לחיוב וגם לשלילה, אז תהיו חיוביים.

Inspiration GIF - Find & Share on GIPHY

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *