חינוך מיני מיטיב – חודש של הרצאות וסדנאות

מיניות זה משהו בסיסי בחיים שלנו.

זה קשור ליכולת שלנו להיות במודעות, להרגיש, לתקשר עם עצמנו ועם מי שמולנו. בסוף בסוף, זה להסכים להיות עם מישהו אחר במקום חשוף, מקום של כנות, של קשר.

כשזה טוב, זה יכול להיות מקום של חיבור, ריפוי, עונג ותיקון גדול, אפילו קדושה.
כשזה רע, או אפילו רק לא מדוייק, לא קשוב, יהיו שם בדידות, חוסר אמון, ריחוק, עצבות וחילול. קלקול גדול.

אנחנו גדלים בתרבות שמעודדת אותנו להחפיץ אנשים, ולאהוב חפצים, וזה אסון למיניות, אסון לאנושיות.

רובנו גדלנו כשמיניות זה לא נושא לשיחה, מי שכן דיברו איתו זה בדר״כ יהיה או ברמה טכנית, או עם אזהרות, בושה ואשמה. אנחנו נבוכים, לא יודעים לאן לקחת את זה, והשתיקה הזאת מפקירה אותנו ואת הילדים שלנו למסרים מעוותים.

אני אפילו לא מדברת על פורנו, זה הרבה לפני זה. בכל מיני תפיסות שמפומפמות לנו מכל כיוון, על מה זה להיות גבר, מה זה להיות אישה, איך נראים יחסים תקינים, מה זה רומנטי, מה נשים רוצות, מה גברים רוצים. זה בטלויזיה, בשירים, בפרסומות, בבדיחות.

ללמוד על מיניות ויחסים בריאים וטובים, ללמוד לדבר ולהעביר מסרים בריאים לילדים שלנו, זה תיקון עולם. זה יכול לקרות בשיחה טובה או סדנא בבית ספר. אבל כשכהורים אנחנו עוברים עם זה תהליך ומגדלים 24/7 ילדים עם התייחסות בריאה למיניות – זה משמעותי הרבה יותר.

הנושאים הקריטיים בעיני הם

  1. ללמוד לתת תגובות רגועות ויציבות כשילדים צעירים מביעים סקרנות, לא לשרוט אותם ביחס לזה בתגובה קשה מידי
  2. להיות בעקביות על הזכות על הגוף, ושהמובן מאליו יהיה שיש כבוד לרצון ולאמירת לא (אם הילד לא רוצה נשיקה מהדודה – אז לא תהיה נשיקה מהדודה. אם משתוללים בדיגדוגים והיא אומרת די, לעצור מיד)
  3. לימוד של רגישות והחפצה (החתול מתפתל מהליטוף שלא מתאים לו – תראה, זה לא נעים לו, תסתכל על מה שהוא משדר לך, אנחנו לא מכריחים אף אחד)
  4. לא להחליק על מסרים בעייתיים במדיה (סדרה עם אישה שמנסה להשיג משהו דרך המיניות שלה, או גבר שלוחץ על חברה שלו, או כשל״בנות״ אין שם, הן סתם קישוט גנרי, להתייחס לאברי גוף של אנשים בליגלוג – להפנות את תשומת הלב לזה, שזה לא דברים תקינים, זה לא עולם אמיתי)

יש פה עולם מלא, וממש ממש כדאי לצרוך תכנים שמדברים על מיניות בריאה, גם בשבילנו, גם לילדים שלנו, וגם לכל המעגלים שסובבים אותנו. מספיק שנער אחד בחבורה אומר על בדיחת חיפצון שזה לא מצחיק ולא לעניין, ומעגל שלם של נערים שמקיפים אותו יחשבו על זה פעמיים. זה לגמרי אדוות במים, לא רק על מיניות, אלא על יחסי אנוש.

והנה הזדמנות: מחר מתחיל חודש של הרצאות אונליין (בין הרצאה אחת לחמש לאורך היום), עם מגוון מומחים שמדברים על חינוך למיניות מיטיבה. זה עולה 50-200 שח (להחלטתכם כמה לשלם), ורשימת המרצים מרשימה.

תציצו באתר לראות את הסילבוס, ותירשמו, (ההרצאות יוקלטו ויישארו באתר לאורך החודש, אז אם הזמןלא מתאים בול, גם זה מסתדר). גם אם תשמעו הרצאה אחת שתיים תרוויחו.

וגם אם אין לכם כוח/זמן, ממליצה לחפש את האנשים שמרצים, ולהתחיל לעקוב אחריהם בפייסבוק כדי לקבל טיפטוף של חומר למחשבה ולהיכרות עם תפיסות טובות ישר לתוך הפיד שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *