fbpx

קלפים רבותי קלפים

קלפים זה כיף. קלפי משחק, קלפים טיפוליים, קלפים שמקבלים מהם מסרים ומביאים להירהורים, קלפים שתומכים בשיחה על נושאים שלפעמים קשה להגיע אליהם לבד. בכל מקרה הם עוזרים להגיע לרמת אינטימיות אחרת בשיחה ומייצרים חוויה של קירבה יקרה. נסכם שקלפים זה כיף, אוקי?

אז אני מרכזת כאן קלפים שפגשתי (ברשת), ושיכולים לדעתי להיות מתאימים לשנת בת מצווה. לדייט של אמא ובת, או שתי אמהות ושתי בנות. למשחק משפחתי או עם כמה חברות. לקחת אתכם כשנוסעים לחופשה או לטיול הבת מצווה, להעשיר את החוויה כשחוזרים לחדר בערב, או בנקודה יפה או בית קפה בטיול.

בדרך כלל קלפים מגיעים עם הוראות לשימוש, אבל בכל מקרה אפשר לעשות בהם שימוש אינטואיטיבי ולנצל אותם לשיחה משודרגת. למשל – לפרוס את הקלפים ושכל אחת תיבחר קלף שמדבר אליה או לא מדבר אליה ותסביר למה, איך גרם לה להרגיש, איפה היא מכירה את זה בחיים שלה. קלף שמשקף משהו שהיא חזקה בו או משהו שהיא רוצה לשפר. קלף שמדבר אליה באופן כללי או מתחבר למה שמרגישה ברגע הזה. או ההיפך – משהו שממש לא מדבר אליה או מעורר בה רגש מטריד.

PractiCards

ערכת קלפים של רוחלה המאירי. קלפים עם ציטוטים מעוררי השראה של כל מיני הוגי דעות או אנשים פורצי דרך, ודף הוראות. גישה של הסתכלות חיובית ומוטיבציה.

עלמה רגשות מאופרים

ערכת קלפים של ליאורה חיים. קלפים עם צילומי פנים מאופרות באיפור אומנותי, קלפים עם רגשות / מצבים, וקלפים עם משפטי השראה, קוביית חושים. לשיחה והתמודדות עם דילמות על דימוי עצמי, דימוי גוף, מצבי רוח, רגשות עמוקים. מדריך מפורט לעבודה עם הקלפים נמצא באתר של ליאורה, ויכול לתת לכם רעיונות איך לייצר שיחה גם סביב קלפים אחרים.

הודיות

קלפים של נעם צור אלמוג. קלפים לאמירת תודה על דברים שיש לנו בחיים, שלפעמים אולי אנחנו מפספסים. אבל תשומת הלב אליהם מגדילה את השמחה בחיים שלנו. מגיע עם חוברת הדרכה איך לשלב אותם בחיים בכלל.

בבושקה

אני לא יודעת אם היא עדיין מוכרת, אבל לעדיה לוי יש (או היו) ערכות לשיח אמא ומתבגרת סביב המחזוריות הנשית, כולל קלפים, משחק ודגם של רחם לתפירה.

שחנשי

לאודיה ון לואן יש קלפים לשיח על נשיות, התבגרות, מיניות בריאה. קלפי תמונות וקלפי מילים על תכונות נשיות או מילים שקשורות להתבגרות נשית, קלפי התחלה של משפט, ורעיונות לשימוש בדף ההוראות.

קלפי "Me&You"

קלפים של הילה פינקלשטיין שמעבירים אתכם תהליך של תקשורת, שיתוף רגשי והעמקת שיחה בדיאלוג משפחתי. קלפי נושאים לדיון, קלפי רגש, קלפי מתנות ומפת שאלות .

ערכת קלפים – insight

קלפים של נעמי יוגב, עם צילומים מקוריים מתוך רגעים אמיתיים ממהלך חייה, וספר הוראות. מכוון להתבוננות פנימית.

קלפי הודיה

שירלי גואטה יצרה קלפים של התמקדות במה שיש ואמירת תודה. על כל קלך יש אמירת הודיה והכוונה לחבר את זה לחיים שלנו. למשל: ״אודה על מה שטוב ויפה בחיי כמו…״

רביעיות אישיות

ערכה להכנת רביעיות אישיות. תכל׳ס – משחק רביעיות רגיל שכולם מכירים, אבל מאתגר להמציא תוכן עצמאית. הכי מתבקש לעשות על המשפחה, אבל אפשר גם לעשות על כל נושא אחר. לשבת ביחד, לתכנן ולהכין, זה זמן איכות נחמד ביותר. כתבתי ביתר פירוט על החוויה שלנו בפוסט על החופשת אמהות בנות.

רביעיות אישיות - בליבי

ארץ יצורי הנפש

מודעות עצמית והיכרות עם העולם הפנימי שלנו דרך מפגש עם קלפי כוחות הקסם וקלפי שדונים. קלפים של אפרת מעיין, עם איורים מקוריים של שלום קוולר. מגיע עם חוברת הוראות, וגם באתר יש כל מיני הכוונות לשימוש.

מראות

ערכת קלפים של מעיין קרת. סדנא שלמה בקופסא.. קלפים עם תמונות של נערות, קלפי תכונות, וקלפי שאלה ופעולה. תראו את כל האפשרויות בסרטון שיש בדף המוצר (בין תמונות המוצר). סביב נושאי יופי, דימוי גוף, מבט פנימה. על החוויה שלנו עם הערכה כתבתי פה.

קלפי אפשרויות נפתחות

קלפים מאויירים של טלי ויטנברג שמאפשרים תרגול של חיבור לקול הפנימי, בעולם שמושך אותנו לשאול בחוץ כל הזמן. תרגול של שאלות נכונות ומחוברות, בעולם שמושך אותנו לעשות מה שמקובל ונכון.

קלפי השראה

קלפים של עדי שביב, בצד אחד כתובים משפטי השראה ובצד השני מסר איך ליישם בחיים. מסרים נשיים וחיוביים.

רביעיות נשים פורצות דרך

נעמה שקד לוי הכינה משחק רביעיות להיכרות עם נשים משמעותיות. עם 10 קטגוריות – מתחומי הספורט, החלל, האוויר, המדע, המוזיקה, עולם החי ועוד. מגניב ביותר ומעורר השראה.

"מחוברים״ של שלווה גרופר

סט שאלות מעולות להרים שיחה רגילה למשהו עם יותר עומק: איזה מאכל מעורר בך געגוע? מה העצה הכי טובה שקיבלת? סיפור הכי מביך שקרה לך? אילו יכולת לדעת משהו על עתידך מה היית רוצה לדעת? מוצלח מאוד, רכישה כאן. על החוויה שלנו עם המוצר כתבתי פה.

משחק מחוברים שלווה גרופר

מעניין ת׳סבתא

למרכז שלבים יש כל מיני משחקים שאמורים לעבוד על הקשר המשפחתי.מעניין ת׳סבתא הוא משחק חמוד וזורם, שיחקנו איתו לאורך כמעט שעתיים נראה לי, ולאף אחד לא נמאס. ממש ממש נחמד. ראיתי שיש להם עוד משחקים באתר – חדר בריחה, לדבר רגשות, משפחה מדברת, שווה בדיקה.

משחק מעניין תסבתא שלבים

מלחמה ושלום של ״לתוך הלב״

עוד משחק שיחה, שמבוסס על ההטכניקה של משחק מלחמה בקלפים, ומכיל שאלות שעוזרות לפתוח את הלב. לרכישה כאן.

משחק מלחמה ושלום

קלפי פנימהות

קלפי טיפול והתבוננות פנימה בהשראת פרחי באך. 39 קלפים וחוברת העמקה עם הסברים מפורטים יותר על כל קלף, אפשרויות שונות לפתיחות ושאלות עומק, המזמנות עבודה פנימית אישית. דמויות נשיות מאויירות באופן מקסים לגמרי של אוריין שביט, וכל קלף מעלה דפוס / תדר והצעה לתיקון שלו, כמו למשל ״מפאניקה לשלווה, חיבור לעיצמה והגבורה שבי״, ״מריקנות למלאות, שייכות מעתם היותי״. מקסים. לרכישה כאן

נקודת מבט

משחק שממחיש את העניין שכל סיטואציה שאנחנו פוגשים אפשר לראות בכל מיני דרכים, וכל דעה שיש לנו היא בסופו של דבר דעה, נקודת מבט. בעולם שבו כל אחד בטוח שהצדק האפשרי היחידי הוא בכיס שלו, זה תירגול מעולה להתנסות בדיון, ולהבין שאנשים רואים דברים אחרת, מייחסים חשיבות וסדרי עדיפות בצורות שונות, וזה דווקא מגניב ומעשיר. נראה לי מתאים לחבר את ההבנה הזאת לגיל בת מצווה, שמאפשר להתחיל לצאת מתפיסה ילדותית לראיית עולם יותר מורכבת. לרכישה כאן.

קלפי נקודת מבט

ערכת קלפים 'גשר לקשר'

ערכת קלפים לאם ולבת בפיתוח של מיכל פרינס ויפה צוקרמן. מעודד שיחה בנושאי רגש, גוף, נפש והתפתחות מינית. עדיין לא ראיתי את הקלפים, אבל מעריכה מאוד את מיכל פרינס והגישה שלה (היא מתמקדת במיניות בחברה הדתית, אבל אני מוצאת שזה רלוונטי לכל אחד וממליצה בחום. חפשו את הספר שלה ״פשוט לרצות״, ופודקאסט בגוף ראשון) הקלפים לרכישה כאן.
ואגב, אם מציצים פה גם הורים לבנים, לבן זוגה של מיכה יש את ״מתבגרים"- קלפים לשיחה על גבריות, מיניות והתבגרות עם בנים. כנ״ל מכוון לקהל דתי, אבל שווה בדיקה בעיני. לרכישה כאן.

קלפי גשר לקשר

שביל הזהב

משחק מודעות, המכוון לתרגל, ולהבין את נושא האיזון בחיים, שדברים הם לא שחור לבן, אלא יש גווני ביניים. נראה מעניין. לרכישה כאן.

משחק שביל הזהב

LET’S TALK

משחק שאלות משפחתי, אבל עם טוויסט – אפשר לענות תשובות אמיתיות או להמציא, אז נראה לי שזה שייך לאיזור השיחה, אבל מאפשר גם לחמוק באופן חוקי ועם קלילות וצחוק. לרכישה כאן

משחק שאלות let's talk

מה שחשוב – קלפי אימון בנושא ערכים

משחק עם מלא מלא קלפי ערכים ורגשות, שמהלכו מאלץ את המשתתפים לעשות סדרי עדיפויות מה הכי חשוב, וכך מפתח שיחה מה בעצם אומר לי הערך הזה, למה הוא חשוב לי וכו׳, וכשנאלצים להחליט מה יותר חשוב ממה, זה מפגיש אותנו עם מי שאנחנו היום, מי אנחנו רוצים להיות. אם אני מבינה נכון יש עוד טוויסטים ואפשרויות לשחק, אבל זה הרעיון פחות או יותר. לרכישה (וגם צפיה בוידאו שממחיש את המשחק) כאן.

מה שחשוב משחק ערכים

בשניים ויותר

משחק של חגית אמאייב שמאמן לביטוי רגשות ויותר מזה – דיון ותקשורת בין אנשים, איך אפשר להגיב בכל מיני צורות לרגשות שנחשפים בפנינו.

יש לה ערכת קלפים נוספת ״מה עובר עלי״ שאני לא יודעת מה בדיוק יש בקלפים, אבל מהתיאור אני מבינה שהרעיון הוא בעזרת כל מיני שאלות לעבור תהליך שלב שלב, כדי להבין מה מתחבא מתחת לתסכול (או רגשות לא נעימים אחרים) לקבל מושג מאיפה הדברים באים בתוכנו.

בשניים ויותר

משחקים מבית ״קדמי – משפחה של משחקים״

יוסי קדמי ושני קדמי צוקדמן מפתחים משחקים סביב המשפחה, להכיר, להתקרב, לגעת בערכים שלנו. יש את לינק, סודויו, זולטר, וטיימאאוט, כל אחד עם מסגרת משחקים שונה, אבל כולם מכוונים לשיחה, לקירבה. יפה מאוד.

משחקים של קדמי

בטח שכן

ערכת קלפים שבעיקרון מיועדת להתבוננות עצמית (לפתוח לעצמך קלף לשאלה שיש לך או מסר ליום). מכיל 50 קלפים ערכים ו-50 קלפים מסרים. לדעתי יכול להיות גם טריגר לשיחה קצת יותר מעמיקה מהיומיום, פשוט לפתוח קלף ולשוחח על ערך שיצא, או על תובנה שיש שם. לרכישה כאן.

בטח שכן, ערכת קלפים

לעצור לרגע

ערכת של tudu עם 20 קלפים שעליהן שאלות לשיחה. לרכישה כאן. רעיון דומה אבל בגרסה קצת יותר משחקית (בוחרים את השאלות בהטל קוביה) לרכישה כאן.

לעצור לרגע - ערכות קלפים מבית tudu

מסע בסיפור

ערכת קלפים של אלון סימן עם איורי מקומות, דמויות והתרחשויות המתבססות על עולם המיתוסים והאגדות, שעל בסיסם אפשר לקיים שיחה שונה מהרגיל ולהגיע למקומות מעניינים.

מסע בסיפור

מעשה בסיפור

ערכת קלפים עם משפטים שמתחילים סיפור, ואפשר להשתמש בהם כמניע לפתיחת שיחה עם סיפור דמיוני, אמיתי או כזה שהיינו מייחלים לחוות. בכל מקרה – דרך יצירתית ומעניינת להגיע למקומות אחרים בשיחה.

מעשה בסיפור - קלפים

קריאת כיוון

ערכת קלפים של מור אסאל עם מסרים מעמיקים (כולל ספרון עם הדרכה כיצד להשתמש בקלפים, והסבר על משמעותו של כל קלף והשאלות שעליהן הוא מצביע). פותחים קלף, קוראים מה המשמעות שלו ואז אפשר לדבר לעומק מה זה מעורר בנו.

קלפי קריאת כיוון

צבעוניות

ערכת קלפים של לילך בן דור עם תמונות של נשים בכל מיני סיטואציות, עוזר לעורר שיחה על צדדים שונים, או להעלות צדדים יותר חבויים.

קלפי צבעוניות

תלבשי את זה

ערכת קלפים של הילה בוסקילה ומעיין בנישתי, מיועדת לשיח בין נשים/נערות. יש קלפי תמונות, קלפי שאלות וקלפי היגדים. הכל קשור בלבוש שלנו, ברגשות שמתעוררים בנו, דימוי עצמי. מעיין- 053-8806383 הילה- 052-8917822

קלפי ״תלבשי את זה״

זרעי קסם – הצהרות התפתחות

ערכת קלפים של רינת בורג, עם הצהרות חיוביות ומרימות. אפשר להשתמש בזה כעוגן לשיחה, או לעשות ״פתיחת קלפים״ שמבקשים מסר על שאלה מסויימת. לרובנו יש כל מיני אמונות מגבילות על מה אפשר ומה אי אפשר, ולראות משפטים שהם נוגדן לאמונות מגבילות יכול להיות זרז לשיחות מעניינות ובונות. יש לרינת הנחיות פה, וכאן אפשר לרכוש.

קלפי זרעי קסם של רינת בורג

קלפים של עינת אלעזר

לעינת אלעזר יש שני סטים של קלפים: אחד ״עצות של סבתא״ – עם משפטי חוכמה של סבתות (כן!) שליקטה מ60 נכדות ממגוון מוצאים. מגניב לגמרי! והסט השני ״דרך הנפש – קלפי התבוננות״ – צילומים של חלונות עם משפטים שפותחים פתח להתבוננות עצמית. שני הסטים נראים מגניבים לגמרי לעורר שיחה מעניינת. לא מצאתי אתר מסודר, אפשר להיות איתה בקשר ב 0525250571

קלפים של עינת אלעזר

מכירים עוד קלפים שיכולים לתמוך בשנת בת מצווה? ספרו לי ואוסיף

אולי יעניין אותך גם >>

איזה כיף שנרשמתם!

מידי פעם כשיצטבר תוכן, או משהו חדש ומעניין, אשלח לכם למייל.

(אמור גם להגיע מייל אישור הרשמה, לוודא שאתם זה אתם וכל זה, אז תעשו שם את הקליק, ואנחנו מסודרים).

נתראה!

חמוטל

stars 2
שנשמור על קשר?

האתר מתעדכן עם רעיונות, מחשבות ומוצרים חדשים שקשורים לשנת בת מצווה.

אם יכול להועיל לכם לקבל אחת לתקופה מייל שמרכז את התכנים האחרונים שהועלו, אתם מוזמנים להרשם