fbpx

פרויקט צילום

הנה עוד רעיון שנת מצווה שאפשר לעשות גם בסגר: להצטלם!

לעמוד מול מצלמה זה לא תמיד דבר פשוט, יש משהו במבט הזה עלינו שנותן הרגשה חשופה. טוב, אצלי לפחות. יש הרבה אנשים שכבר מתורגלים בפרצוף מצלמה, ועדיין התמונות הכי יפות זה כשתופסים בנו משהו מתקשר, חי, ספונטני ומאיר.

תראו למשל את הפרויקט הזה . Shea Glover, נערה בת 18 משיקגו, ערכה ניסוי חברתי וצילמה את פניהם של חבריה ללימודים תוך כדי שאמרה להם שהם ניראים מצויין והם יפים. השינוי מההבעה הראשונית מדהים, לא? זה בעיני כוח של צלם טוב, שמצליח להוציא ממך את מה שמעבר להבעה היותר מידי מודעת לעצמה.

מהבחינה הזאת, אני בעד צילומי הבוק שנפוצים אצלנו כל כך לקראת בת מצווה. כשעושים אותם לא ממקום של תרגול פוזות דוגמנות, אלא עם מישהו שמוציא ממך את האור הפנימי, זה דבר מעצים ומקסים. אני לא אתחיל לשים פה קישורים לצלמי בוק, יש כל כך הרבה. ההמלצה היחידה שלי היא לחפש את האור הזה בתמונות לדוגמא שהצלמים מעלים, ולמצוא מישהו שנוצר איתו חיבור טוב ומעצים, ולא רק טכני. 

פרויקט ״הדמות שבי״

אמרתי בלי שמות של צלמים, אבל אני כן רוצה לציין באופן מיוחד פרוייקט מקסים בעיני, שעושה הצלמת נעמה בן שמחון.  נערות בת מצווה מצטלמות בהשראת נשים פורצות דרך, פשוט מקסים. אגב, ממה שאני מבינה נעמה גם עושה סדנאות אמא ובת סביב בת מצווה ובכלל כל מיני סדנאות פוטותרפיה.

תמונות מפרויקט הדמות שבי של נעמה בן שמחון

טוב, אבל סגר, ועניינים, אולי אי אפשר לקבוע עם צלמים, אבל לפרויקט כמו הדמות שבי יש הרבה עבודת תכנון. מי הדמות שרוצים להצטלם כמוה? מה מושך אותי בה? צריך להכיר קצת. אגב, דרך טובה להכיר יכולה להיות דרך קלפי רביעיות ״נשים פורצות דרך״. לראות דוקו או סרטים בהשראת דמויות נשיות. ספרים, או עבודת תחקיר אינטרנטית רגילה. ואחרי בחירת הדמויות – צריך לחפש את התמונה הרצויה, ואביזרים מתאימים לצילום. בקיצור, זו הפקה, ואם נדלקתם על הרעיון (ובעיקר אם הילדה נדלקה), יש לכם שפע של תוכן, שיחה ועשיה לקראת תוצר מקסים.

עוד רעיון: שחזור תמונות ילדות

רעיון שממש מתאים לזמן בית ומשפחה: שיחזור תמונות ילדות. עשינו את זה בבר מצווה של הבכור שלנו וזה סופר מגניב. זמן החיפוש של התמונות, העבודה להתאים צבעים, מיקומים, בגדים. פעילות מאוד מאוד נחמדה ומשפחתית, ותוצר מגניב.

תמונות ילדות ומשנת בר מצווה
זה מלפני 5 שנים עם הבכור
שחזור תמונת ילדות שנת בת מצווה
בשבת האחרונה התחלנו להשתעשע גם עם איילה.

אפשר לקחת את זה גם יותר רחוק: שחזור תמונות משפחה של דור או שניים אחורה, או שחזור תמונות אמנות.

ואם הילדה בעניין של להשתעשע עם המצלמה, יש המון רעיונות ברשת לצילומים מיוחדים. אספתי לכם כמה בלוח פינטרסט. אפשר לשלוח אותה עם עצמה, עם אח/אמא, או חברה, לסשן של צילומים עצמיים או הדדיים. יכול להיות מאוד מעניין לראות את עצמך מעיניים של מישהו אחר.

פעם ניסיתי לתפוס את הרגע האמיתי הזה עם הילדים שלי, אז במקום לצלם תמונה אחת שמקפיאה את הרגע, השתמשתי בפונקציה של צילום רציף במצלמה, ותוך כדי שיחה או פעילות, צילמתי כמות של תמונות שבסוף כן כמה מהן תפסו את הניצוץ המיוחד. נראה לי שכשמחפשים דרכים יצירתיות אז מרוכזים יותר בשעשוע של הרעיון מאשר בלעשות פוזה וזה גם יכול להביא לתוצאות יותר יפות.

להצטלם ליד לוח ולהשתמש בו להוסיף לתמונה

נדלקתם על צילום? אפשר למצוא גם כל מיני קורסים סדנאות ואפליקציות צילום – גם קורסים טכניים שמלמדים צילום, עריכת וידאו, או טכניקה כמו סטופ מושן, הוספת איורים וכאלה. וגם סדנאות שעובדות על קשר אמא בת, דימוי גוף וכאלה. זה נראה לי דבר עוצמתי ושווה בדיקה. אם יש לכם המלצות, אשמח אם תוסיפו בתגובות.

ופרפראה לקינוח, חצי קשור: איך הבת שלכם תיראה בתור דמות דיסני? נסו פה (תוצאות מגוונות – לפעמים יוצא מגניב ולפעמים לא קשור לכלום)

אולי יעניין אותך גם >>

איזה כיף שנרשמתם!

מידי פעם כשיצטבר תוכן, או משהו חדש ומעניין, אשלח לכם למייל.

(אמור גם להגיע מייל אישור הרשמה, לוודא שאתם זה אתם וכל זה, אז תעשו שם את הקליק, ואנחנו מסודרים).

נתראה!

חמוטל

stars 2
שנשמור על קשר?

האתר מתעדכן עם רעיונות, מחשבות ומוצרים חדשים שקשורים לשנת בת מצווה.

אם יכול להועיל לכם לקבל אחת לתקופה מייל שמרכז את התכנים האחרונים שהועלו, אתם מוזמנים להרשם