fbpx

רעיון לפרויקט סביב ערך הכרת תודה

האתגר סביב שנת בת מצווה, זה איך להעביר ערכים בצורה חווייתית, שתשרוד את הקשב הקצר, ובאמת תצליח להיות זיכרון משמעותי. עלה לי רעיון נחמד בהקשר של הכרת תודה, הכרת הטוב, הודיה, איך שתקראו לזה. וזה הולך ככה:

שלב א׳

חושבים ביחד על מה, ועל מי אנחנו אומרים תודה בחיים שלנו. זה יכול להיות מהכיוון החיובי – דברים שעושים לנו טוב, משמחים אותנו, עושים את החיים שלנו יותר עשירים. או מהכיוון השלילי – דברים שאנחנו לא חושבים עליהם יותר מידי, אבל אם לא היה לנו אותם, היינו מתבעסים לגמרי.

ואז מנסים לחשוב אם אנחנו יכולים למצוא את האנשים שעומדים מאחורי מה שעושה לנו טוב. אולי הם בסביבה הקרובה שלנו, כמו המוכרת במכולת שמאירה פנים, אולי הם בסביבה רחוקה, כמו החקלאי שמגדל אבטיחים שאנחנו נורא אוהבים. או שאולי בכלל אין לנו מושג מי אחראי על זה, למשל מי אחראי על זה שיהיה לנו חשמל?. זה יכול לייצר לנו מחקר מעניין, שאפשר לעשות בשיתוף הילדה (אם יש לה סבלנות ועניין), או שההורה יעשה את זה בנפרד. העיקר – לצאת עם רשימה של כמה דברים שהיו שקופים לנו לפני כן, ושבעצם אנחנו ממש שמחים שיש לנו אותם בחיים.

שלב ב׳

מכינים משהו לאנשים מהרשימה של שלב א׳. זו יכולה להיות הזדמנות לעשות איזשהי סדנא חווייתית. אולי עם אחד האחים הגדולים, או כמה חברות ואחים גדולים, או כל פורמט אחר. מה שקפץ לי ראשון היה לעשות סדנת פרלינים אצל יער הקקאו, אבל עם כל מיני נסיונות תיאום פספסנו את הקיץ, ומאז עדיין סגור (דרך אגב לזמני קורונה יש לה ערכה שמאפשרת לעשות פרלינים או טראפלס בבית, אולי נלך על זה).

אבל זה יכול להיות גם דברים אחרים – לשדרג שוקולד רגיל עם תוספות שעושות אותו חתיך, או בכלל שאינם שוקולד, לעשות לבד בלי סדנא. למשל לחפש רעיונות ליצירה קטנה בפינטרסט, או לאפות עוגיות. העיקר שייצא מזה בסוף תוצר קטן וחמוד שאפשר לתת אותו הלאה.

שלב ג׳

לארוז ״משלוחי מנות״ מהפרלינים שהכנו בשקיות אורגנזה חמודות כאלה שיש בחנויות חד פעמי.
להכין כרטיסי תודה אישיים. גם פה אפשר להעשיר את החוויה עם סדנת ציור, ולייצר כרטיסים ממש שווים ויפים בתוצרת עצמית.

אני הייתי לפני הקורונה בסדנת ציור בוטני של שרון רם לאור, ביחד עם הבת שלי, והיה מעולה. טכניקה שכל אחד מוציא תוצאות יפות, כך שיש חוויה של הצלחה, וגם ההתמודדויות בדרך, עם פרפקציוניזם, עם איך להתמודד עם טעויות, עם איך אני תופסת את עצמי מול הצלחה וכישלון, התמודדות ופיתרון – מלא ערך בפני עצמו.

וזה הופך אחרי חיתוך לכרטיסים פשוט מקסימים

באותה מידה אפשר לעשות את זה גם עם שכן או חבר שיש לו יד טובה, או לעצב באמצעים דיגיטליים, או לשחרר את העניין הזה, ולהוריד פה קובץ נחמד להדפסה בבית שאפשר לצבוע ולהוסיף תודה אישית.

שלב ד׳

לעשות יום טיול שבו נותנים את התודות והמתנות הקטנות לאנשים מהרשימה שלנו. אני מתארת לעצמי שאיש האבטיחים יהיה קצת מופתע, אבל זו יכולה להיות חוויה לכולם.

אולי יעניין אותך גם >>

איזה כיף שנרשמתם!

בדקות הקרובות יגיע מייל אישור הרשמה, לוודא שאתם זה אתם וכל זה, אז תעשו שם את הקליק, ואנחנו מסודרים.

מידי פעם כשיצטבר תוכן, או משהו חדש ומעניין, אשלח לכם למייל.

נתראה!

חמוטל

stars 2
שנשמור על קשר?

האתר מתעדכן עם רעיונות, מחשבות ומוצרים חדשים שקשורים לשנת בת מצווה. ובנוסף, אני כותבת בעוד מקומות על תכנים ברוח דומה – משפחה, מודעות עצמית, ועוד.

אם יכול להועיל לכם לקבל אחת לתקופה עדכון על תכנים חדשים, אתם מוזמנים להרשם