ניקיון לבית ניקיון ללב

חודשיים לפסח ורציתי לדבר איתכם על ניקיון. 
למרות שבאופן אישי כבר שנים ניקיון פסח אצלנו הוא וויש קצת יותר מעמיק על המטבח, ושטיפת רצפה (חגיגית אבל) – בכל זאת השנה בא לי כן להתחבר למקום של הניקיון ברגע הזה של האביב.

לפני 15 וחצי שנה, כשהייתי בחופשת לידה עם אבישי, נתקלתי בגברת The FlyLady שיצרה שיטה לניקוי, ויותר מזה לארגון הבית. הסיסטם הזה מבוסס על ההבנה שכשיש לנו יותר מידי דברים ולדברים האלה אין מקום – אז נוצר בלגן שקשה לנהל ובטח שקשה לנקות. הגישה שלה מאוד ידידותית – הבלגן לא נהיה ביום אחד ולא יעבור ביום אחד. אפשר לעשות כל דבר למשך 15 דקות, ניקיון הוא ברכה של הבית, ועוד כל מיני כאלה. עבדתי לפי השיטה שלה והיה מעולה, וכל מיני עקרונות נשארו איתי עוד מאז.

אם אתם זורמים על האנגלית – פה אפשר להכנס לאתגר של 31 צעדים עם פליי ליידי. האתר שלה מיושן, אבל התוכן זה העיקר, והתוכן פצצה.

בשנים האחרונות הפציעה גם מארי קונדו, עם עקרונות דומים, שמציעים להעיף מסביבת המגורים כל מה שלא נותן אנרגיה טובה. קצת עולם הפוך מהגישה הצרכנית המערבית שהנחת היסוד שלה זה עוד-עוד-עוד, הגישה של מארי קונדו טוענת שהחפצים צריכים להצדיק את עצמם וצריך לעשות להם ראיון קבלה – האם תביא לי אושר? לא? ביי!!

ואם אתם לא בעניין של לעשות את זה לבד, יש המון עסקים בתחום הזה, חלקם מציעים לעשות את זה עבורכם, וחלקם יעשו את זה ביחד איתכם, תוך לימוד עקרונות הסדר כדי לשמור על זה אחר כך. (למשל – דבורה בולאק – אימון לסדר או מוריה פופינס – פשוט לסדר את הבית, ויש עוד המון)

אם משהו מזה נוגע בכם, חודשיים זה בול הזמן לעשות תהליך מדורג ושפוי לארגון הבית מחדש, כדי שתגיעו לפסח ולאביב עם בית קליל ונעים, שמוכן להכיל בתוכו אנרגיות טובות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *