התחלה שתרחב בחודש סולח כזה אלולי

סוף אוגוסט, תחילת אלול, סוף חופש, תחילת שנה שם באופק, מישהו כבר דיווח על חצב, ואצלנו מבשר הסתיו מהפחות מוכרים ששמנו אליו לב בשנה שעברה והוא מוכיח את עצמו – הפרווה של החתולים מתחילה להתעבות כאילו הם כבר יודעים משהו שאנחנו עדיין לא ומתחילים להתכונן.. 

במקומות בהם גדלתי  תודעת חודש אלול היתה של סליחות וחשבון נפש והתכוננות לימים נוראים של דין ומשפט והכאה על חטא. מהעיניים שלי היה בזה משהו סוגר, קשוח, אולי אפילו חסר סיכוי מול אלוהים שופט ומפחיד.

לפני כמה שנים, אחרי שכתבתי איזה פוסט פייסבוק על זה, שכן קנה לי את ״אור פני מלך״ של הרב עדין שטיינזלץ, שמסתכל על כל הסיפור מזווית אחרת לגמרי: חזרה בתשובה – אל עצמנו האותנטיים יותר, אל קירבת אלוהים, אל שינוי וחידוש. ובאמת החוויות שלי סביב חגי תשרי עברו שינוי מסויים (הנה פוסט משנה שעברה). 

השנה פגשתי נדבך נוסף ויפה בעיני, שמדבר על אלול כתקופה שהיתה מלאה בשמחה טבעית ומחוברת לטבע, בזמנים שמוקד החיים בארץ היה חקלאי. הנה פוסט מומלץ ויפה של נתנאל אלינסון.
מתאימה לי העדינות הזו עכשיו, ההזמנה לעומק, תקווה ורוך.

מאחלת לכולנו להתחבר לפרשנויות שמרימות אותנו ומאפשרות לנו לראות את האור בעצמנו ובאחרים.

מחברת עוצרים שניה

שנה שלמה היא התבשלה לה, עודכנה ותוקנה, ועכשיו היא פה: מחברת ״עוצרים שניה״, מחברת קצת אלולית כזאת, מתבוננת. עם סדרת הצעות ושאלות להתבוננות לפני, תוך כדי או במבט לאחור. כדי להיות יותר בתוך החיים, כדי להכיר את עצמנו כל פעם קצת יותר, כדי לתכנן יותר טוב לא רק במובן הטכני של מה יהיה, אלא מי אנחנו רוצים להיות בתוך כל זה. 

יש לי פה קשיים קלאסיים של נחתום ועיסתו, אז הכתיבה שלי תמיד קצת זהירה כשאני מדברת על המוצרים שלי… אבל זה באמת דבר נחמד וכיפי, תוצר של ניסיון עם הרבה מחברות שניסיתי במהלך השנים, ובגישה מעודדת ומעוררת השראה, בלי לחץ ותבנית מסויימת שחייבים להתאים אליה.

קיצר, אם אתם בעניין, מוזמנים להציץ, ואולי זו תהיה מתנה נהדרת לכם, או לצוות שאתם עובדים איתו או לחברה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *